Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Po opaľovaní potrebuje pokožka starostlivosť

Pokožka je po opaľovaní síce krásne hnedá, ale aj keď dodržujete zásady zdravého opaľovania potrebuje výnimočnú starostlivosť. Slnečné žiarenie, prípadne jeho kombinácia s morskou vodou ju vysušujú a tak potrebuje hydratáciu a vyživenie.

Len rýchla sprcha
Keď sa vrátite z pláže, kúpaliska alebo jednoducho máte opaľovania už dosť, neodporúča sa dlhý kúpeľ vo vani. Vynechať by ste mali aj mydlenie a šúchanie pokožky špongiou, zabudnúť by ste určite mali aj na peeling. Aj keď peeling je pre pokožku dôležitý, nechajte ho na neskôr, pretože po opaľovaní je pokožka citlivejšia ako obvykle a mohli by ste jej ublížiť.

Po opaľovaní si teda doprajte iba rýchlu sprchu vlažnou vodou a osušte sa uterákom. Uterák na pokožku len prikladajte a určite ním pokožku nešúchajte. Hneď po sprche, kým je kože ešte vlhká, ju natrite prostriedkom po opaľovaní. 

Prírodný pomocníci
Pokožke vystavenej slnku pomôže aj D- panthenol, gél z aloe vera, mätový odvar alebo zelený čaj. Odvarom z mäty alebo zeleného čaju sa môžete opláchnuť, prípadne prikladať obklady na sčervenané časti pokožky. Lokálne sa dá použiť aj aloe vera. Hlavne citlivé miesta ako sú nos, uši alebo aj ramená sa pri opaľovaní môžu ľahšie spáliť a sčervenať a tieto prírodné zázraky im pomôžu zregenerovať.

Prípravky po opaľovaní
Zabúdať by ste nemali ani na prípravky po opaľovaní, ktoré pokožke dodajú presne to, čo potrebuje. Trioderm SUN sprej po opaľovaní obsahuje D -panthenol, vitamín E, výťažok z nechtíka a výťažok z rakytníka. Opálenú pokožku tak hydratuje, zvláčňuje a ochladzuje. Použiť ho môžete po sprchovaní miesto telového mlieka. Sprej po opaľovaní sa jednoducho nanáša, rýchlo vstrebáva a je vhodné aj pre citlivú pokožku a pre deti.