Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Odstránenie vší a hníd

Potrebujete odstrániť vši a hnidy, ktoré napadli vlasy vašich detí alebo vaše? Existuje niekoľko spôsobov, ako sa ich zbaviť ale nie všetky sú efektívne a spoľahlivé. Oplatí sa spoliehať na "babské rady", alebo je istejší šampón proti všiam?

Babské rady proti všiam

Vši neznesú niektoré vône a k nim patrí aj vôňa tea tree oleja, ktorý môžete zmiešať so šampónom a kokosovým olejom. Množstvo závisí od dĺžky vlasov, odporúčaný pomer je 5 dielov kokosového oleja, 2 diely tea tree oleja a 1 diel šampónu. Všetko premiešajte, naneste na vlasy a nechajte pôsobiť asi hodinu, vlasy je dobré zabaliť do fólie.

Po hodiny vlasy umyte a postup opakujte niekoľko dní po sebe. Účinný je aj obyčajný ocot, aj keď nejde o práve voňavé riešenie.  Ocot sa jednoducho vmasíruje do vlasov, ktoré sa zabalia do fólie a uteráka. Po hodine sa vlasy umyjú bežným šampónom. Rovnako môžete použiť aj rozmliaždený cesnak, ktorý sa necháva pôsobiť asi pol hodinu. Toto sú babské rady, ktoré môžu a nemusia fungovať.

Šampón je (niekedy) istota

Domáce recepty môžu fungovať, ale treba ich niekoľko krát opakovať a navyše nemáte istotu, že zlikvidovali všetky parazity vo vlasoch. Z tohto pohľadu je istejšie použitie šampónov a vlasových vôd, lenže iba niektorých. Vši sú čoraz odolnejšie voči chemikáliám a insekticídom, takže si nevyberajte produkty, ktoré ich obsahujú. Je totiž možné, že by vši nezahubili ale dosiahli by ste len podráždenie pokožky.

Šampón Elimax a extra účinná vlasová  voda Elimax neobsahujú insekticídy. Vši a hnidy zahubia tak, že ich obalia a tým sa zadusia. Prípravky treba nechať pôsobiť len 15 minút a sú vhodné aj pre deti od 1 roka. Vši navyše odpudzujú svojou vôňou, ktorá je ale pre ľudí príjemná. Povrch vlasu je po použití šampónu Elimax hladší, takže vši ani vajíčka sa na nich nezachytia. Pred novým napadnutím dokážu vlasy chrániť ďalšie 3 dni.