Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Potíte sa aj v zime?

Ani vy ste sa v zimnej sezóne nezbavili nepríjemného potenia?
Dôvodov môže byť hneď niekoľko. Naše telo reaguje na rôzne podnety, čo v prípade tvorby fľakov v podpazuší (a nielen tam) nemusí znamenať len a len horúce letné teploty. Čo vplýva na to, že ani s nulovými teplotami sa necítime celkom svieži? Celkom bežným faktorom, ktorý spôsobí vyskočenie kropají na čelo aj vtedy, keď mrzne, je aj stres. Potichučky striehne na každého z nás a zaútočiť môže nárazovo, kedy sa vám na studeno spotia dlane, nohy, chrbát i čelo, prípade útočí dlhodobejšie a sú z neho každodenné mapy na tričkách. Aby ste sa takémuto poteniu vyhli, bude treba vedieť lepšie spracovávať stres. Ten náhly, ale hlavne taký, ktorý sa ťahá s vami a s vašimi povinnosťami. Lekári odporúčajú dostatočný príjem horčíka, ktorý reguluje podráždenosť a k tomu pitie šalviového čaju.

Vyrovnávanie teplôt
V lete sa telo potením ochladzuje a určite ste už prišli na to, že podobný trik používa aj počas zimy. Dochádza k tomu v prípadoch, keď z chladného prostredia vbehneme do toho vykúreného a dostatočne rýchlo sa nezbavíme vrstiev oblečenia, ktoré nás vonku chránili. Telu je náhle priveľmi teplo, lebo jeho teplota je ešte stále znížená a tak sa aj rýchlo spotí. Mnohé to dobre poznáme z návštev vykúrených obchodov, prípadne pri dlhšej jazde autom alebo autobusom.

Kilá navyše
Je dobre známe, že pri nadmernej fyzickej záťaži sa spotíme, či je teplo alebo zima. Za záťaž je však v istom slova zmysle považovaná aj nadváha, a práve tá môže byť dôvodom, že sa potíme aj počas mrazivého počasia. Kilá navyše dávajú telu zabrať a nemusí ísť vôbec o vrcholové výkony či cvičenie. Aj rýchlejšia chôdza, šliapanie do schodov či náhlenie sa na autobus je v tomto prípade rizikom, že výsledkom bude prepotené tričko.

Hormonálne výkyvy
Spôsobujú návaly tepla, ktoré následne podporujú tvorbu potu v menšej či väčšej miere. K hormonálnym výkyvom, ktoré na nás takto pôsobia, patrí aj menopauza či tehotenstvo. Každé ženské telo je iné, no skúsenosti potvrdzujú, že potenie je jedným z najčastejších nežiaducich prejavov. U mužov sa môžu tiež prejaviť iné príznaky, kde potenie je sprievodným príznakom. Napriek všetkým okolnostiam však nie je tzv. zimné potenie také nápadné ako to letné. Dbajte na hygienu, používanie deodorantov alebo antiperspirantov a také materiály oblečenia, ktoré pomáhajú pokožke dýchať. A sviežosť ostane zachovaná.

Hyperhidróza
Ak Vás po všetkých radách stále bude zalievať pot je pravdepodobné že môže ísť o zdravotný problém. Nadmerné potenie sa považuje za chronické ochorenie, ktoré môže viesť k vzniku emocionálnych a sociálnych problémov, rovnako ako k pracovnému, fyzickému a psychickému dyskomfortu.  Našťastie na trhu sa už nachádzajú prostriedky na eliminovanie príznakov hyperhidrózy. Vhodnou voľbou sú produkty Perspi-Guard napr. Perspi-Guard Maximum 5 antiperspirant. Výhodou týchto produktov je , že vôbec nedráždia pokožku, nezanechávajú škvrny na oblečení a sú čisto na lekárskej báze, bez zbytočných prímesí a chémie.