Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

STOP jarnej únave!

Jarná únava je pre niekoho mýtus a pre  niekoho pomerne veľký problém. Faktom je, že po odchode zimy a príchode jari mnohí pociťujú únavu a nie je to len výmysel dnešnej doby. Jarnou únavou trpeli už predošlé generácie, ale dnes máme viacero prostriedkov ako sa s ňou popasovať.

Čo je jarná únava
Jarná únava sa nedá považovať za ochorenie, aj keď sa môžeme cítiť chorí. Najčastejšími príznakmi sú malátnosť, pocit vyčerpanosti, nepokoj a neschopnosť sústrediť sa. Nejde len o pocit fyzickej únavy, ale často aj psychickej. Človek nemá na nič náladu ani energiu. Jar je síce obdobie, ktoré by nás malo po zime prebudiť a nabiť novou energiou, v mnohých prípadoch je ale opak pravdou. V zime máme menej pohybu, slnka, vitamínov, stravu tvoria mastnejšie a "ťažšie" potraviny. Slnko síce pozitívne ovplyvňuje psychický stav a náladu, ale výrazná zmena môže spôsobiť presný opak a človek upadne do depresie.

Ako bojovať s jarnou únavou
Je normálne, že na nás vplývajú zmeny počasia a zmeny, ktoré prichádzajú so zmenami ročných období. Aj keď to môže byť náročné nesmiete dovoliť, aby vás ovládla jarná únava. Keď vás ovplyvňuje pravidelne každý rok viete sa na to duševne pripraviť a svoje emócie si udržať na uzde.

Ak ste doteraz problém s jarnou únavou nemali, ale necítite sa vo svojej koži a vaše správanie sa vymyká normálu príčinou môže byť za tým práve táto "diagnóza". Únavu treba prekonať a preto by ste si mali dopriať pohyb, zdravú stravu, čerstvý vzduch aj dostatok spánku. Spánok je dôležitý pre regeneráciu a spať by ste mali ideálne 8 hodín denne, minimum je 5-6 hodín.

Do svojho jedálnička by ste mali zaradiť viac zeleniny a ovocia a potraviny bohaté na vitamín C. Dôležité sú aj minerály a stopové prvky, predovšetkým prírodný jód. Jeho nedostatok totiž môže byť jednou z príčin únavy a malátnosti, ale aj problémov so štítnou žľazou. Vyskúšajte 100% prírodný produkt Jódaqua pre duševnú aj fyzickú pohodu, vhodný aj pre tehotné ženy. Pre tehotné ženy a v období dojčenia sa obzvlášť odporúča dopĺňať prírodný jód pre zdravý vývoj plodu.

Športujte, hýbte sa a otužujte
Pohyb a endorfíny vám pomôžu zlepšiť náladu aj kondíciu a postavu, čím len podporíte svoje sebavedomie. Skúste si ráno o pár minút privstať a zacvičiť si, alebo si aspoň dať vlažnú sprchu, ktorá vás povzbudí.

Pravidelný pohyb telu aj mysli len a len pomôže a pokiaľ si na neho navyknete bude sa vám každoročná jarná únava prekonávať jednoduchšie. Nedá sa povedať, ktorá pohybová aktivita je najvhodnejšia. Každý musí sám prísť na to, čo mu najviac vyhovie, vhodný je napríklad beh, plávanie, turistika alebo obyčajné prechádzky.