Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Proti parazitom bez chémie pre psov a mačky

Antiparazitné prípravky sú nevyhnutné hlavne počas sezóny, teda na jar a v lete kedy nie je problém chytiť na prechádzke kliešťa. Rovnako nepríjemným spoločníkom sú aj blchy, vši alebo všenky. Nie každý prípravok je ale šetrný k zvieraťu a neraz sa stalo, že pes alebo mačka skončili s podráždenou pokožkou. Ako bojovať proti parazitom bez chémie?

Našťastie nie je problém zohnať antiparazitiká bez chémie, ktoré sú šetrné k vašim domácim miláčikom aj k prírode. Chemické prísady môžu viesť k podráždeniu pokožke alebo alergickej reakcii a pokožka si potom vyžaduje ďalšiu starostlivosť a ošetrenie.

Týmto problémom sa vyhnete napríklad použitím elektronického repelentu. O čo ide? Je to vlastne prívesok na obojok s mikročipom, ktorý vydáva ultrazvukové impulzy s frekvenciou 40kHz. Táto frekvencia je nepočuteľná pre psa aj pre človeka, ale zároveň odpudzuje parazity. Mikročip odpudzuje parazity do vzdialenosti 3 m, ale zviera zbaví aj tých, ktoré sa usídlili v jeho srsti. Približne 7 dní od aktivácie repelentu by ste mali zaznamenať väčší úbytok parazitov. Elektronický repelent je netoxický a bez zápachu, účinkuje cca 10 mesiacov.

Šetrné antiparazitné prípravky
Aj také výrobky ako sú antiparazitné spreje a šampóny môžu byť bez chémie, treba si len vybrať tie správne. Vďaka prípravkom Arpalit NEO zbavíte svojho psa otravných parazitov bez toho, aby ste sa museli obávať podráždenia kože alebo alergie na niektorú z chemických zložiek. Antiparazitný šampón Arpalit NEO s extraktom z bambusu je vhodný nie len pre psov, ale aj pre iné kožušinové zvieratá. Okrem toho, že ich srsť zbaví nepozvaných hostí, zanechá ju jemnú a lesklú. Na okamžitú likvidáciu bĺch, ploštíc aj vší bez chémie je určený aj sprej a mechanický rozprašovač Arpalit NEO.