Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

ZVAŽUJETE SILVESTER V EXOTIKE ČI ZIMNÚ DOVOLENKU AJ S VAŠIM PSÍKOM?

Pre tých čo nemali ešte skúsenosť sú venované nasledujúce riadky ..

Mnoho psičkárov si kladú tú istú otázku. Ísť spoločne, alebo nie? Ak ste sa už pevne rozhodli, že psíka vezmete so sebou mali by ste sti byť istý a vedieť že..

  • Váš psík je v dobrom zdravotnom stave a má viac ako 3 mesiace.
  • Mali by ste zvážiť akým dopravným prostriedkom pôjdete ako dlho.
  • Aké ubytovacie podmienky Vás očakávajú vo vašej cieľovej destinácii.
  • Aká je teplota vo vašej dovolenkovej destinácií, aby ste predišli teplotnému šoku.

Ubytovanie je kapitola sama o sebe
Ak nejdete na chatu, či apartmán kde je psík bezproblémovo povolený, mali by ste si vopred overiť hotel  akceptujú domáce zvieratká. Dôležité je aj to, či máte malého alebo veľkého psa.

Zvieratká nad 10 kg nebývajú prijímané vo všetkých hoteloch. Ak cestujete cez cestovnú kanceláriu, mali by Vám to vedieť zodpovedať takpovediac obratom. Tiež je časte, že si hotel účtuje za domáce zviera samostatné poplatky.

Bezpečnosť je prvoradá
Ak sa chystáte dovolenkovať so psíkom, ideálnou voľbou cestovania je auto. Pre väčšiu bezpečnosť a pohodlie seba aj psa vám odporúčame vybaviť zadné sedadlá auta dekou a špeciálnym postrojom pre psa, ktorý pripomína bezpečnostný pás.

Pri cestovaní robte častejšie prestávky, nezabúdajte psíka poriadne vyvenčiť a dbajte o jeho pitný režim. Teplota v aute by nemala byť nižšia od teploty vonku o viac ako 10° Celzia.

Ak si chcete psíka zobrať so sebou letecky pripravte sa, že aj váš psík bude mať svoju letenku a čakajú Vás jasné pravidlá zo strany prepravcu.

Kondícia a zdravie
Pre kľud duše sa pred cestou odporúča navštíviť vášho veterinára, ktorý zaočkuje vášho psíka v prípade potreby na základe koncovej destinácie vášho dovolenkového pobytu.

Skontroluje elektronický čip, vystaví cestovný pas “PetPass”. Tento doklad je tiež podmienkou pre uzavretie cestovného poistenia pre vášho štvornohého spoločníka.

Starostlivosť a pozornosť
Dovolenkový režim pre vášho psíka znamená to isté na čo bol zvyknutý doma. Pravidelný režim, strava. Jediná zmena je ak je vonku príliš teplo, alebo chlad tak ho nevystavujte dlhému pobytu.  Kúpanie v mori, či v jazere je obľúbenou činnosťou mnohých psov.

Vyberajte bezpečné pláže, podľa možností s pieskovým alebo štrkovým dnom, kde nie sú ostré kamene, morskí ježkovia, či medúzy. Dávajte taktiež pozor na to, aby to váš psík neprehnal s pitím slanej vody, ktorá by mu mohla spôsobiť tráviace ťažkosti.

Čo Vám vyslovene odporúčame je mať zbalený základný set prvej pomoci, šampón a aj antiparazitiká, aby ste predišli zbytočným komplikáciám pri návšteve veterinára v zahraničí.

Ak tieto základné pravidlá zvládnete, tak zaručenie si užijete s vašim psíkom kopec zábavy, pohodovú dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.