Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Chystáte sa na prechádzku so psom? Pozor na parazity

Na prechádzke či výlete do prírody by sme mali myslieť aj na ochranu našich štvornohým miláčikov pred parazitmi. Účinnou pomocou sú rôzne antiparazitiká na vonkajšie parazity.

Nebezpečné parazity

Za vonkajšie parazity, ktoré sú pre zvieratá nebezpečné, sa považujú hlavne kliešte. Od kliešťov sa môžu nakaziť viacerými chorobami.V našich klimatických podmienkach sa však vyskytujú aj vši, blchy a svrab. Tieto spôsobujú rôzne kožné choroby. Na predchádzanie týmto problémom je preto vhodné používať rôzne repelenty, ktoré bránia prisatiu, zahryznutiu a bodnutiu parazitmi. Ako prevenciu a tiež na odstránenie akútneho problému s parazitmi slúžia antiparazitné šampóny a spreje.

Antiparazitný šampón

Antiparazitný šampón cudzopasníkov nielen usmrcuje, ale aj účinne odpudzuje. Používa sa na likvidáciu ektoparazitov, akými sú kliešte, blchy, vši a ploštice. Pre jemné zloženie, ktoré nedráždi a nevysušuje pokožku je vhodné, aby šampón obsahoval rastlinné zložky. Veľmi účinný je antiparazitný šampón s bambusovým extraktom, olivovým olejom, elastínom a vitamínmi skupiny B. Výhodou je neutrálne pH. Takýto šampón je vhodný pre psov, šteňatá a iné kožušinové zvieratá. Aplikuje sa v primeranom množstve na namočenú srsť. Pre účinnú likvidáciu pararazitov nechajte pôsobiť predpísanú dobu. Potom šampón opláchnete. Po ošetrení bude srsť jemná, pevná a lesklá.

Antiparazitný sprej

Na ochranu pred parazitmi a ich likvidáciu môžete využiť aj antiparazitný sprej. Je vhodný pre psi a plazy ale tiež pre drobné zvieratá. Napríklad myši, škrečky a vtáky. Antiparazitný sprejzaručuje ľahkú manipuláciu. Môžete ho použiť na zvieratá aj ich príbytky. Pri aplikácii spreja alebo iných prípravkov proti parazitom dodržujte pre maximálny účinok návod na použitie.