Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Ústna hygiena

Hneď ako vyrastú prvé zúbky je potrebné sa o ne starať. Mliečne detské zuby časom nahradí trvalý chrup, ale ústna hygiena by mala byť samozrejmosťou už od malička. Koniec koncom aj mliečne zuby s kazom bolia a je dobré, osvojiť si určité návyky čo najskôr - teda čistiť si zuby minimálne ráno a večer.

Prečo je ústna hygiena dôležitá

Pri zanedbanej ústnej hygiene sa objavuje zápach z úst, zažltnuté zuby a povlak na jazyku. Tieto veci sú očividné a nepríjemné hlavne pri osobnom kontakte, pretože asi nikto si neužíva kontakt s osobou, ktorej páchne z úst. Obzvlášť dôležitá je dentálna hygiena v prípade, že fajčíte. Zuby skôr zožltnú a ani dych nie je práve príjemný.

Samozrejme ústna hygiena nie je len o estetike ale v prvom rade o zdraví. Ak o svoje zuby a ústa nestaráte tak je len otázkou času, kedy sa to prejaví bolesťou zubou a zápalmi ďasien. Zubný kaz môže preniknúť hlboko a zasiahnuť nervy, zápal ďasien prerastie až do paradontózy. Za tieto problémy môže predovšetkým povlak na zuboch a na jazyku. Je teda dôležité čistiť si pravidelne zuby ale aj jazyk, aby sa povlak plný baktérií odstránil.

Ako na ústnu hygienu

Základom je  čistiť si zuby a v podstate celé ústa aspoň ráno a večer. Večer je potrebné zbaviť zuby a jazyk povlaku, ktorý sa na ňom hromadil počas celého dňa. Nemenej dôležité je aj čistenie ráno. Počas spánku totiž telo vylučuje toxíny a tie sa usadzujú aj v ústach vo forme povlaku. Ak máte problém so suchom v ústach, máte citlivú ústnu dutinu a preto vám robí problém používanie bežnej zubnej pasty verte, že je tu riešenie. bioXtra jemná zubná pasta nie len čistí zuby ale aj zmierňuje príznaky sucha v ústach, posilňuje sklovinu a zabraňuje vzniku zubného kazu. Pre komplexnú starostlivosť o ústnu dutinu môžete použiť aj jemnú ústnu vodu bioXtra, ktorá má rovnaké vlastnosti ako Bioxtra zubná pasta.